رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

باور - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

باور

Loading the player...

سریال تلویزیونی «باور» در 15 قسمت 35 دقیقه ای در 25 لوکیشن و در قالب طنز اجتماعی به تهیه کنندگی اسماعیل خضری و کارگردانی محمدرضا معینی در سیمای مرکز مهاباد تولید می شود.

این سریال که داستانی طنز گونه دارد روایت زندگی مردم روستایی است به نام «زاوا بوک» که در این روستا بنا بر باوری خرافی بیش از 1500 سال است که دختران و پسران هم روستایی با هم ازدواج نمی کنند زیرا معتقدند این ازدواج  بعد از چندی به جدایی کشیده می شود.

 در روستا جوانان تحصیلکرده ای از جمله «زانیار» و«لیلا» تلاش می کنند که این باور نادرست را از ذهن مردم پاک کنند و از استاد صادق که از قربانیان این باور و زاده ی این روستاست کمک می گیرند و در این بین اهالی روستا خود را آماده می کنند تا در انتخابات شورای روستا شرکت کنند. زانیار می خواهد روستای او از هر حیث رکوردار باشد از جمله در مصرف گاز، می خواهد سرانه مصرف گاز در روستا را به پایین ترین سطح خود در ایران برساند بدون اینکه مشکلی برای زندگی روزمره مردم به وجود بیاید.

او با همکاری صادق و لیلا تلاش می کند به خواسته هایش برسد و در این میان اتفاقات خوشایند و ناخوشایندی برایشان اتفاق می افتد.

گفتنی است این سریال تلویزیونی با موضوع طنز اجتماعی تهیه می شود که در آن بیش از 35 نفر از هنرمندان بومی و محلی از جمله رسول رحیمی، ابراهیم بومی، هوشنگ جعفرنژاد، مهران فقری، فرهاد ایران پناه، پروین ملک زاده و ... به ایفای نقش می پردازند.

سال تولید: 94

تهیه کننده : اسماعیل خضری

کارگردان : محمدرضا معینی

بازیگران : رسول رحیمی، ابراهیم بومی، هوشنگ جعفرنژاد، مهران فقری، فرهاد ایران پناه، پروین ملک زاده و ...جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ