سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در صدا و سیمای مرکز مهاباد - صفحه محتوایی اصلی

 

 

بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در صدا و سیمای مرکز مهاباد

بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در صدا و سیمای مرکز مهاباد


بهرام قوی بنیه مدیر کل صدا و سیمای مرکز مهاباد در جلسه شورای مدیران ارشد با تشریح برنامه های این مرکز برای چهلمین سالگرد دفاع مقدس اعلام کرد: صدا و سیمای مرکز مهاباد با بهره گیری از استعدادها، توانمندیها و ظرفیت های موجود در مرکز با تهیه و پخش ویژه برنامه های مختلف به استقبال چهلمین سالگرد دفاع مقدس می رود.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز مهاباد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی به تبیین و تشریح اهداف ستاد گرامی داشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس پرداخت و گفت: چهل سالگی دفاع مقدس بیانگر تکامل نظام اسلامی و رسیدن به قله های پیشرفت و آماده پیمودن راه تا رسیدن به اهداف و آرمانهای نهایی است.

قوی بنیه ایجاد روشنگری و حرکت در مسیر پیش روی انقلاب اسلامی با بهره گیری از رهنمودها و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی ( مدظله العالی) را از تاکیدات رئیس سازمان و معاون امور استانهای رسانه ملی بیان کرد و افزود: هم اندیشی و هم افزایی رسانه با دیگر نهادها و استفاده از ظرفیت ها در خصوص پرداخت مناسب به این رویداد بزرگ، تبیین دستاوردهای معنوی و انعکاس خدمات انقلاب اسلامی، مواجهه هدفمند با تبلیغات دشمنان، نخبه پروری، مستندسازی از رشادت ها و ایثارگری ها در دوران دفاع مقدس، ترسیم افق روشن آینده، بیان آرمانها و اهداف انقلاب و برنامه ریزی هنرمندانه برای انتقال تاثیرگذار آن به نسل جوان جامعه، بررسی نقش اقتصاد مقاومتی در ۸ سال دفاع مقدس و تقویت روحیه ی خودکفایی درکشور و تلاش برای تقویت این روحیه از اهداف بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس است.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز مهاباد از تهیه و تولید برنامه های متنوع و پرداخت به این امر مهم در مجموعه مرکز خبر داد و افزود واحد صدای مرکز در برنامه های مختلف از جمله ویژه برنامه موضوع سال(جهش تولید) با عنوان «افق روشن»در طول هفته 3 برنامه، «حماسه جاودان» هر روز به مدت 90 دقیقه، میزگرد به مدت 60 دقیقه و طراحی آنونس و بسته های صوتی ویژه و در دیگر برنامه های روتین رادیو مهاباد (خانواده، برنامه ظهرگاهی، جوان، روستا، نوجوان، صبحگاهی، عصرانه و ... ) به دفاع مقدس و جنبه های مختلف آن می پردازد.

 واحد سیمای مرکز نیز در برنامه های متعددی از جمله میزگرد با عنوان «دیمانه»، رومال، راهیان نور، ویژه برنامه هفته دفاع مقدس، خانواده، شه و باش، کازیوه و ... به موضوع دفاع مقدس پرداخت می نماید.

واحد خبر مرکز مهاباد هم برای گرامیداشت هفته دفاع مقدس و انعکاس مجاهدت‌های آن دوران و تبیین و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، در کنار رعایت ملاحظات کرونایی در برپایی مراسم، تهیه و تولید گزارشهای موضوعی در این زمینه را در دستور کار دارد که عبارتند از:

۱. انعکاس جنایات تروریست‌ها و مظلومیت شهدای حادثه ۳۱ شهریور که نقطه اوج آن، شهادت دانش‌آموز گلاویژ محمدی است.

۲. روستایی از جنس ایثار (روستای باگردان با ۲۰ خانوار و ۱۱ شهید)

۳. ایثارگری عشایر غیور در دفاع مقدس و حفظ آرمان‌ها

۴. یادمان‌های سرداران شهید در منطقه

۵. خانواده‌ای که ۵ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

۶. نقش حمایتی زنان و مادران شهید در پشت جبهه‌ها برای تقویت روحیه رزمندگان

شایان ذکر است فضای مجازی مرکز هم آیتم های ویژه ای را در این ایام به صورت عکس نوشته، خبر متنی، ویدئو کلیپ و اینفوگرافیک در وب سایت و کانال های اجتماعی مرکز بارگزاری می نماید.