رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

جشن مولود - نمایش محتوای صدا

 

 

جشن مولود

این ویژه برنامه که از 12تا 16ربیع الآول هرروز بمدت 1 ساعت از ساعت 16 الی 17 و در روز 17 ربیع‌الأول بمدت 2 ساعت از ساعت 10 الی 12 پخش می‌شود باگرامیداشت هفته وحدت به تبیین واقعه ولادت آخرین رسول رحمت و رستگاری بعنوان مهمترین رخداد تاریخ هستی و طلوع نور رهایی بخش یگانه منجی بشریت از تاریکی ظلم و جهل و بت‌پرستی می‌پردازد.

بخش مهمی از برنامه جشن مولود ؛معرفی آداب و رسوم مذهبی منطقه در ماه ربیع الأول و برگزاری آیین‌های سروروشادمانی در این ایام فرخند ازجمله ضیافت اطعام ،مولودی‌خوانی و شعرخوانی دروصف ومدح حضرت محمدمصطفی(ص) است که بصورت خودجوش از سوی گروههای مختلف اجتماعی درمساجد ، تکایا ، خانقاهها و منازل شخصی برگزار می‌شود.

گزارش تبریکات مردمی و ابراز احساسات نسبت به شخصیت والای حضرت محمد(ص) از دیگر اجزای برنامه جشن مولود است که حال وهوای روزهای عیدمولودنبی (ص) را درمنطقه مهاباد و جنوب آذربایجان‌غربی بیان می‌کند .

برنامه‌ جشن مولود با برگزاری مسابقه تلفنی و پیامکی با موضوع دین و معارف اسلامی در هر برنامه به برندگان مسابقات هدیه‌ و عیدانه تقدیم و با پخش سرودهای مذهبی لحظات فرح‌بخش عید مولود را در کنارشنوندگان رادیومهاباد خواهدبود .

شنوندگان برنامه جشن مولود از طریق سامانه ارتباطی ؛ همچون سالهای گذشته پیامها ، اشعار و سروده‌های خویش را به زبان فارسی و کردی درمدح اشرف مخلوقین و مرسلین ابراز کرده و این روزهای بزرگ و بیادماندنی راجشن می‌گیرند.

عوامل برنامه :

تهیه کننده: شیدا چلبی

نویسندگان: فاطمه موحد، حسین کفاشی

گویندگان: قاسم آزیز، نشمیل اسماعیلی

گزارشگر: شهرام ایراندوست

صدابرداران: قادرپور، حسن زاده، محمدی

ارتباطات: سعادت مرتضوی، بیانه سیفی