رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۳۹۸

خاورمیانه ای امن دستاورد بزرگ پیروزی دیپلماسی ایران خواهد بود - نمایش محتوای خبر

 

 

خاورمیانه ای امن دستاورد بزرگ پیروزی دیپلماسی ایران خواهد بود

.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: دستاورد بزرگ پیروزی دیپلماسی ایران ، خاورمیانه ای امن و به دور از بحران خواهد بود.

حجت الاسلام عسگر دیرباز در دیدار با برخی از مسوولان استان آذربایجان غربی افزود: پیروزی دیپلماسی ایران در برابر قدرتهای جهانی نوید بخش آرامش و امنیت در منطقه و پایانی بزرگ بر تنشها و چالشها در منطقه و خاورمیانه است.

این استاد دانشگاه اظهار کرد: تیم مذاکره کننده در سایه درایت و رهنمودهای خردمندانه رهبری توانست ابهت قدرتهای جهانی را درهم شکسته و عزت ایرانی را به نمایش بگذارد.

وی ادامه داد: دنیا در برابر این اقتدار تعیظم کرد و مجامع بین المللی پس از سالها به این حقیقت رسیدند که حق هسته ای ایران قابل معامله نیست.

عضو خبرگان رهبری اضافه کرد: بدون تردید حمایت رهبری و فصل الخطاب قرار گرفتن فرامین ایشان توسط تیم هسته ای اصلی ترین عاملی بود که توانست قدرتهای بزرگ را در برابر ایران به تسلیم وادارد.

حجت الاسلام دیرباز افزود: می توان گفت جمهوری اسلامی با این موفقیت در آینده ای نزدیک به جایگاهی فراتر از جایگاه امروزی خود دست خواهد یافت چنانکه مقامات اسرائیلی ضمن اظهار نگرانی از این پیروزی ، بارها اعلام کرده اند که ایران 15 سال بعد به ایرانی قدرتمندتر از امروز تبدیل خواهد شد و باید از آن ترسید.

وی با قدردانی از تیم مذاکرات هسته ای کشورمان گفت: بی شک این تیم با صداقت و تعهد تمام وارد میدان شد و با تمام توان تلاش کرد و مهمتر از همه از خطوط قرمز نظام و انقلاب به هیچ عنوان عبور نکرد.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه نتیجه مذاکرات تحریمها را بی رنگ کرد ، افزود: از هم اکنون قدرتهای بزرگ و دیگر دولتهای جهان برای برقراری روابط تجاری با ایران اسلامی رقابت می کنند و این وضعیت همان تعبیر فرمایش رهبر معظم انقلاب است که فرمودند طرف غربی بیشتر از همه به این توافق نیازمند است.

عضو خبرگان رهبری ادامه داد: وقتی اموال بلوکه شده و دارائی های ایرانی آزاد شده و به سوی کشور روانه شود ، بی تردید تحولی بزرگ در بخش های مختلف کشور به وجود خواهد آمد.

وی افزود: سخنان رهبری در آخرین نطق ایشان هشداری بود برای همه ما که یادمان نرود در بین برخی از دولتهای غربی ، بعضی چندان به قول خود پایبند نیستند به همین دلیل همواره باید با درایت عمل کرد.

حجت الاسلام دیرباز همچنین گفت: عهدشکنی و عدم پایندی به توافق رفتاریست که عواقبش گریبانگیر قدرتهای غربی شده و چهره واقعی آنها را به جهان نشان خواهد داد.

پرونده 12 ساله مذاکرت هسته ایی پس از گذشت 22 ماه و 26 دور گفتگوی سخت و نفس گیر سرانجام روز سه شنبه 23 تیرماه با قرائت جمع بندی پایانی مذاکرت توسط وزیر امور خارجه کشورمان محمد جواد ظریف و فدریکا موگرینی مسول هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا به نتیجه مورد رضایت طرفین مذاکره منتهی شد. 

منبع:ایرنا

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


پربیننده ترین خبرها

تولید سریال «نشانی» در صدا و سیمای مرکز مهاباد

«نشانی» عنوان مجموعه ای تلویزیونی است که در13 قسمت 45 دقیقه ای به تهیه کنندگی هژار نورانی و عبدالقادر طه زاده و کارگردانی هژار نورانی در سیمای...چهارشنبه، ۷ آذر ۱۳۹۷

کسب رتبه سوم فرزند همکار مرکز مهاباد در جشنواره خوارزمی

  امیر حسین فرزند خلیل اللهوردی زاده دانش آموز پایه هشتم در جشنواره جوان خوارزمی در بخش پژوهش در مرحله شهرستانی مقام اول و در مرحله استانی...دوشنبه، ۴ تیر ۱۳۹۷

تودیع و معارفه در مرکز مهاباد

  بهرام قوی بنیه مدیر کل صدا و سیمای مرکز مهاباد در معارفه مدیر تولید صدا و تأسیسات مرکز با اشاره به اینکه بیان هنرمندانه و مسئولانه منویات...شنبه، ۶ مرداد ۱۳۹۷

نشست هم اندیشی و هم افزایی صدا و سیما و فرماندهی انتظامی مهاباد

  بهرام قوی بنیه مدیر کل صدا و سیمای مرکز مهاباد دراین نشست با اشاره به تلاش و برنامه های دشمنان برای ایجاد نا امنی در جامعه گفت: اقتدار و...سه‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۷

دیدار مدیر کل با امام جمعه

  مدیرکل صدا وسیمای مرکز مهاباد به همراه جمعی از مدیران ارشد این مرکز با امام جمعه جدید این شهرستان دیدار کردند.   در این دیدار امام...چهارشنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۷

جدید ترین خبرها

روانگه

در این برنامه سعی شده است تا به موضوعات اجتماعی،اقتصادی،سیاسی،روانشناسی و خانواده پرداخت شود.شنبه، ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸

بازدید مدیر کل صدا و سیمای مرکز مهاباد از پشت صحنه و روند تهیه تله فیلم ساکار

بهرام قوی بنیه مدیرکل صداوسیمای مرکز مهاباد و جمعی از مدیران ارشد این مرکز با حضور در محل تهیه تله فیلم «ساکار» از روند اجرای این پروژه بازدید...چهارشنبه، ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸

اسامی برندگان مسابقه برنامه نه و روزانه

سه‌شنبه، ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

برندگان برنامه کولکه زرینه در اسفند ماه 97

سه‌شنبه، ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸