جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

خاووخیزان - نمایش محتوای صدا

 

 

خاووخیزان

Loading the player...

پر شنونده ترین برنامه رادیویی مراکز استانی و محلی صدا و سیما، روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 تا 10 به صورت زنده از صدای مرکز مهاباد تهیه و پخش می شود.

خانواده از نهادهای اصلی و ارکان مهم اجتماع و رکن اصلی یک جامعه سالم و پویاست لذا در تولید برنامه خانواده در صدای مرکز مهاباد تلاش شده است تا با توجه به فرهنگ ايراني و رويكرد هويت بخشي و توجه به ايران و ايراني بودن و غناي فرهنگي منطقه برنامه ای در خور این نهاد موثر اجتماعی تولید و پخش شود. همچنین با توجه به اهمیت والاي حفظ و صيانت از حريم مقدس خانواده در دين مبين اسلام و بر اساس سیاست های تولید برنامه در رسانه ملی در انتخاب و توليد آيتم هاي شكلي و محتوايي اين برنامه تلاش شده است ضمن شناسايي نيازهاي اساسي مخاطبين محلي نسبت به الگو سازي رفتاري و تربيتي شایسته و متناسب با فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی در ميان اعضا خانواده اقدام شود.

انتخاب و معرفي خانواده هاي موفق كه با التزام بر معنويت و اخلاق زندگي پر بركتي دارند، الگو سازي از بزرگان ديني با تاكيد بر نقش و جايگاه ويژه زنان در اسلام، توجه به زنان روستايي و ارائه اطلاعات مورد نياز خانواده ها در خصوص بيماريهاي مختلف و همچنين ارائه راهكارهاي تربيتي با كمك مشاورين متعهد و متخصص محلي در رابطه با موضوعات مختلف در آيتم هاي توليدي برنامه پيش بيني شده است.

استفاده از سوژه هایی که مسئله مبتلا به خانواده های امروزی است از قبیل: روابط زن و شوهر در خانواده، تربيت فرزند، طلاق، بيكاري جوانان و سایر موضوعاتي خانواده ها را گرفتار آن كرده است، مانند: چشم هم چشمي، ناتوانی در مدیریت اقتصاد خانواده، کار مادر در خارج از خانه و ... نیز از موضعاتی است که در تولید این برنامه به آن توجه ویژه شده است.

تاریخ تولید: 1396

تهیه کننده : شایسته امیری

نویسندگان : عبدالرحمان شکور - سحر مهربانی - سید حسین خودکام

گویندگان : خالد امامی - کژال فرهادی

گزارشگر : شهرام ایراندوست

دستیار تهیه : سعادت مرتضوی

گویندگان آیتم های میان برنامه : زهره جودت -  تارا امیری - شیدا چلبی

صدابردار : امید لال

 جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام از همه دست اندرکاران برنامه خاووخیزان تشکر... حبیب رحیمی ۱۳۹۴/۰۹/۱۸ ۱۴:۰۲
با سلام و احترام.برنامتون بسیار جالبه و موضوعاتش... سارا ۱۳۹۵/۰۴/۲۰ ۱۲:۱۰
واقعاً خیلی برنامه ی عالیی و خوبیه ممنون از... ناصر ۱۳۹۷/۰۹/۲۶ ۲۱:۵۱

ناصر
واقعاً خیلی برنامه ی عالیی و خوبیه
ممنون از زحماتی که در این برنامه می کشید
واقعاً موضوعاتش عالیه ??????
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۷/۰۹/۲۶ ۲۱:۵۱
سارا
با سلام و احترام.برنامتون بسیار جالبه و موضوعاتش کاربردیه.ممنون و خسته نباشید.
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۴/۲۰ ۱۲:۱۰
حبیب رحیمی
سلام از همه دست اندرکاران برنامه خاووخیزان تشکر فروان دارم که زحمت میکشن سربلند پیروز باشند رحیمی ازروستای قولر توابع بخش سیمینه بوکان
-1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۹/۱۸ ۱۴:۰۲