جهش تولید | شنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

خاووخیزان - نمایش محتوای صدا

 

 

خاووخیزان

تهیه کننده: شایسته امیری

دستیار تهیه: سیران توژلی

گوینده: سید خالد امام زنبیلی، کژال فرهادی

گویندگان آیتم های میان برنامه : زهره جودت -  تارا امیری - شیدا چلبی

نویسنده: سید حسین خودکام، روناک کریمی

گزارشگر: شهرام ایران دوست، سحر مهربانی

صدابردار: امید لال

ارتباطات: پریسا قربانی پور

پر شنونده ترین برنامه رادیویی مراکز استانی و محلی صدا و سیما، روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت ۹ تا ۱۰ به صورت زنده از صدای مرکز مهاباد تهیه و پخش می شود.

خانواده از نهادهای اصلی و ارکان مهم اجتماع و رکن اصلی یک جامعه سالم و پویاست لذا در تولید برنامه خانواده در صدای مرکز مهاباد تلاش شده است تا با توجه به فرهنگ ايراني و رويكرد هويت بخشي و توجه به ايران و ايراني بودن و غناي فرهنگي منطقه برنامه ای در خور این نهاد موثر اجتماعی تولید و پخش شود. همچنین با توجه به اهمیت والاي حفظ و صيانت از حريم مقدس خانواده در دين مبين اسلام و بر اساس سیاست های تولید برنامه در رسانه ملی در انتخاب و توليد آيتم هاي شكلي و محتوايي اين برنامه تلاش شده است ضمن شناسايي نيازهاي اساسي مخاطبين محلي نسبت به الگو سازي رفتاري و تربيتي شایسته و متناسب با فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی در ميان اعضا خانواده، افزایش آگاهی خانواده ها در جهت چگونگی حفظ خانواده، پرورش نسل آینده و تشکیل خانواده های با دوام، ارتقای انگیزه خانواده‌ها برای کمک جستن از آموزه‌های دینی برای بقا و رشد خانواده اقدام شود.

انتخاب و معرفي خانواده هاي موفق كه با التزام بر معنويت و اخلاق زندگي پر بركتي دارند، الگو سازي از بزرگان ديني با تاكيد بر نقش و جايگاه ويژه زنان در اسلام، توجه به زنان روستايي و ارائه اطلاعات مورد نياز خانواده ها در خصوص بيماريهاي مختلف و همچنين ارائه راهكارهاي تربيتي با كمك مشاورين متعهد و متخصص محلي در رابطه با موضوعات مختلف در آيتم هاي توليدي برنامه پيش بيني شده است.

استفاده از سوژه هایی که مسئله مبتلا به خانواده های امروزی است از قبیل: روابط زن و شوهر در خانواده، تربيت فرزند، طلاق، بيكاري جوانان و سایر موضوعاتي خانواده ها را گرفتار آن كرده است، مانند: چشم هم چشمي، ناتوانی در مدیریت اقتصاد خانواده، کار مادر در خارج از خانه و ... نیز از موضعاتی است که در تولید این برنامه به آن توجه ویژه شده است.

 

سال تولید: 1397