جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

در کوچه باغ جوانی - نمایش محتوای صدا

 

 

در کوچه باغ جوانی

تهیه کننده: نشمیل اسمعیلی

دستیار تهیه: سیران توژلی

نویسنده: سیران خیالی

گویندگان: نشمیل اسمعیلی، شهرام مکائیلی، فرهاد ایرانپناه

گزارشگر: رحمان مولودپوری

صدابردار: امید لال

ارتباطات: پوران رسول بهی

در کوچه باغ جوانی  گذری برای  شما  جوان ایرانی ، گذری برای دانستن ، نشاط و آگاهی. در کوچه باغ جوانی از شنبه تا پنج شنبه از ساعت ۱۱ الی ۱۱:۴۵ از رادیو مهاباد  تقدیم شنوندگان خوب صدای مهاباد می شود . 

رشد برای جوان  یعنی حرکت به سوی عالی تر، حرکت به سوی بی نیاز و بی مانند و با این سوگیری، همیشه در تلاش و دویدن به سوی کمال خواهد بود.

به فرموده امام علی علیه السلام ، ارزش جوانی، تنها با از دست دادن آن شناخته می شود. ایشان می فرماید:

شَیْئانِ لایَعْرِفُ فَضْلَهُما اِلاّ مَنْ فَقَدَهُما: الشَّبابُ وَالْعافِیَةُ.

دو چیز است که کسی آنها را قدر نمی داند؛ مگر آنکه آنها را از دست داده باشد: جوانی و سلامتی.

در آموزه های دینی، پاکی، یکی از ویژگی های دوره جوانی به شمار می رود و سفارش می شود که با بهره گیری از این دوران ارزش مند، در راه، تزکیه نفس و تقرب الهی کوشش شود. در آموزه های روایی، از جوانان خواسته شده است که پیش از فرارسیدن پیری و هجوم دل بستگی های گوناگون، خود را با اخلاق نیکو آراسته سازند. پیامبر گرامی اسلام می فرماید:

فَضْلُ الشّابِّ العابِدِ الَّذی تَعَبَّد فِی شَبابِهِ عَلَی الشَّیْخِ الَّذی تَعَبَّدَ بَعْدَ ما کَبُرَتْ سِنُّهُ کَفْضَلِ الْمُرْسَلینَ عَلی سائِرِ النّاسِ.

برتری جوان عابدی که در جوانی، راه بندگی پیش گرفته است، برپیری که در بزرگ سالی به عبادت روی آورده، همچون برتری فرستادگان الهی بر دیگر مردمان است.

در کوچه باغ جوانی  برنامه ای است که با توجه به اهمیت این دورلان اثر گذار بر زندگی انسان به صورت ویژه برای مخاطبان جوان صدای مهاباد تولید و پخش می شود.  

سال تولید: 1397