جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

سریال نشانی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

سریال نشانی

تهیه کنندگان: هژار نورانی، عبدالقادر طه زاده

نویسندگان: وحید جباری، هژار نورانی

دستیار اول کارگردان و برنامه ریز: امیر جاودانی

مدیر تولید: داود ماسوله

مدیر تصویربرداری: عبدالقادر طه زاده

طراح صحنه: فرشاد اسحاقی

طراح لباس:شادی پاکزاد

مدیر صدا:عادل حدادی

گریم: ناهید معروفی

مدیر تدارکات و دستیار تهیه: سعید محمدی

بازیگران: رحیم نقده، مناف ایرانپناه، خدر رش احمدی،محسن ضیایی، لقمان ارشادی، امید نیکروز، لیلا عزیزنژاد،شهریار عسگری، میدیا زندی، مصطفی جهینی،زینب شمس آوری،

مشاور هنری کارگردان: نسیم اطیابی

کارگردان: هژار نورانی


 

 «نشانی» عنوان مجموعه ای تلویزیونی است که در13 قسمت 45 دقیقه ای  است که به  تهیه کنندگی هژار نورانی و عبدالقادر طه زاده و کارگردانی هژار نورانی در سیمای مرکز مهاباد تولید شده است.

 این سریال به زندگی جوانی به نام سیروان می پردازد که مهندس کارخانه لبنیات و پدرش نیز یکی از مالکان کارخانه است. سیروان قصد دارد با شبنم که دختر یکی از دوستان قدیمی پدرش است  ازدواج کند و پدر شبنم نیز فرش فروش ثروتمندی است که با پدر سیروان دوستی دیرینه و روابط خانوادگی صمیمانه ای دارند، اما پدر سیروان به دلیل اختلاف کوچکی که با پدر شبنم دارد چندان تمایلی به این وصلت نشان نمی دهد و با آمدن پیامکی ناشناس کل مسیر سیروان تغییر می کند و در این میان اتفاقات شیرین و تلخی روی می دهد که دست مایه سریال شده و مخاطب را به دیدن جذب می کند و ...

  بستر داستان بر روی مسائل زیست محیطی و ویژگیهای گردشگری منطقه ازجمله غار سهولان و تالاب کانی برازان اتفاق می افتد و بازیگران هم در این راستا ایفای نقش می کنند.

وجه تمایز این سریال با تولیدات قبلی مرکز مهاباد، فیلمبرداری آن است که گاهی دریک سکانس 60 پلان ضبط کرده ایم و لنزها را به همان اندازه جابجا می کنیم که سبب می شود در زمان فیلمبرداری، شرایط سخت شود.

  این سریال در بیش از 50 لوکیشن در شهرستانهای سردشت، مهاباد و روستاهای اطراف این شهرستان ها و تالاب کانی برازان که به عنوان  اولین سایت پرنده نگری کشور هم ثبت شده است و غار تاریخی آبی «سهولان» که چشم انداز بسیار زیبایی دارند تهیه و تولید می شود.

 در این مجموعه بیش از 70 نفر از بازیگران بومی و منطقه ای از شهرستانهای مهاباد، بوکان، سقز و سنندج در این فیلم ایفای نقش می کنند و حضور توامان بازیگران پیشکسوت و جوان از ویژگی های خاص دیگر این سریال است.

سال تولید: 98


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
zor sepastan dakam hajir goarki ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ ۱۳:۴۷

hajir goarki
zor sepastan dakam
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ ۱۳:۴۷