جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

صدا و سیمای مرکز مهاباد در نوروز 99 با اجرای برنامه های جذاب و مفرح با مخاطبان همراه خواهد بود. - صفحه محتوایی اصلی

 

 

صدا و سیمای مرکز مهاباد در نوروز 99 با اجرای برنامه های جذاب و مفرح با مخاطبان همراه خواهد بود.

صدا و سیمای مرکز مهاباد در نوروز 99 با اجرای برنامه های جذاب و مفرح با مخاطبان همراه خواهد بود.


پرداخت به نوروز 99 در شبکه مهاباد

در واحد سیمای مرکز ویژه برنامه شاد و متنوع «بهارانه» به تهیه کنندگی رسول رحیمی و کارگردانی محسن ضیایی در16 قسمت 90 دقیقه ای تهیه و پخش می شود.   

رقابت های عملی جذاب به صورت مسابقه، گزارش های نوروزی و شاد، پخش مستند گزارش هایی از آداب و رسوم منطقه در نوروز و موسیقی از بخش های این برنامه می باشد.  

همچنین در دیگر برنامه های سیمای مرکز از جمله کاتی موسیقا، ریحانه، گولستان، خانواده، گلستان، کودک، برنامه صبحگاهی، رومال و دیمانه و ... نیز به نوروز و مسائل مربوط به آن پرداخته خواهد شد. 

«نوروزانه» ویژه برنامه ای است که در واحد صدای مرکز مهاباد در 15 قسمت120 دقیقه ای و یک قسمت 180 دقیقه ای (ویژه برنامه تحویل سال) در ایام تعطیلات نوروز به صورت زنده از صدای مرکز مهاباد تهیه و پخش خواهد شد.

 گزینگی نوروز، طنز نوروزانه، نه وروز له زیده که م، هه گبه ی چیروک و کانیاوی ئه ده ب  عناوین برنامه هایی است که هر کدام در 13 قسمت در ایام نوروز ازصدای مرکز مهاباد پخش می شود. همچنین در برنامه های دیگر رادیو از جمله شه و ئاهه نگ، هه واری ژین، گول ویژان، ژوانگه ی عاشقان و ده نگی ئاوایی به نوروز پرداخت می شود.    

ارتباط با مراکز استانها، گزارش و تبریکات مردمی، معرفی نوروز و بهار از زبان شاعران، نوروز در فرهنگ منطقه، پخش بیانات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در خصوص تبیین شعار سال، موسیقی محلی، نمایش طنز، لطیفه، توصیه های بهداشتی و سلامتی، پیام های هواشناسی، مسابقه، تغذیه ی درست، موسیقی های شاد با کلا و بی کلام و پرداخت به آداب و رسوم نوروزی در تمامی مناطق کشور به ویژه مناطق کردنشین از بخش های این برنامه ها است.

 واحد خبر مرکز نیز گزارش های تصویری و مکتوب را در ایام نوروز در قالب پنج بخش خبری رادیویی و تلویزیونی تهیه و پخش می نماید.  

فضای مجازی مرکز هم آیتم های نوروزی به صورت عکس نوشته، خبر متنی و ویدئو کلیپ در وب سایت و کانال های اجتماعی صدا و سیمای مرکز مهاباد بارگزاری می نماید.