جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

فراخوان مانور ستاد مدیریت بحران در مرکز مهاباد - صفحه محتوایی اصلی

 

 

فراخوان مانور ستاد مدیریت بحران در مرکز مهاباد

فراخوان مانور ستاد مدیریت بحران در مرکز مهاباد


مانور ستاد مدیریت بحران در مرکز مهاباد برگزار شد

به منظور پیش گیری، کنترل وکاهش خسارت  جانی و مالی در بلایای طبیعی، فراخوان مانور بحران با حضور دبیرستاد بحران شهرستان، نماینده نیروی انتظامی، رئیس هلال احمر شهرستان و اعضای گروه A وB1 ستاد مدیریت بحران صدا و سیما در مرکز مهاباد برگزار شد.  

بهرام قوی بنیه مدیر کل صدا و سیمای مرکز مهاباد از آمادگی کامل این مجموعه برای آموزش همگانی در رویارویی با حوادث و اطلاع رسانی به موقع خبر داد و افزود: در جلسات مختلف در رابطه با آسیب شناسی منطقه بحث و تبادل نظر شده است و هدایت مردم و آرامش بخشی از وظایف رسانه در هنگام حوادث است.

وی افزود صدا و سیمای مرکز مهاباد در این زمینه در جشنواره شهید رجایی جهت کنترل بحران وآرامش بخشی به عنوان دستگاه برتر شناخته شد و مورد تقدیر قرار گرفت.

صداقت رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان مهاباد نیز در سخنانی ضمن تقدیر از تشکیل ستاد بحران در مرکز مهاباد گفت: نقش صدا و سیما درآموزش همگانی امداد و نجات بسیار مهم است و یکی از این آموزش ها رعایت اصول ایمنی در هنگام اعزام مصدوم به درمانگاه یا بیمارستان است.

سرهنگ ندیمی از بخش پلیس پیشگیری نیروی انتظامی، روشنگری و واقع گویی را از رسالت رسانه ها در مواقع حوادث اعلام کرد و افزود: صدا و سیما با تکذیب شایعات، بیان واقعیت، آموزش و تأمین آرامش در کاهش خسارت ها نقش بسزایی دارد.

عبدالله پور دبیر ستاد بحران شهرستان هم  در این نشست از همکاری بی دریغ و شایسته صدا و سیمای مرکز مهاباد در بحران ها تقدیر و تشکر کرد وگفت: صدا و سیما در کنترل و مدیریت بحران وآرامش بخشی جایگاه تأثیرگذاری دارد.