رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۳ آبان ۱۳۹۸

فراخوان مانور ستاد مدیریت بحران در مرکز مهاباد - صفحه محتوایی اصلی

 

 

فراخوان مانور ستاد مدیریت بحران در مرکز مهاباد

مانور ستاد مدیریت بحران در مرکز مهاباد برگزار شد

به منظور پیش گیری، کنترل وکاهش خسارت  جانی و مالی در بلایای طبیعی، فراخوان مانور بحران با حضور دبیرستاد بحران شهرستان، نماینده نیروی انتظامی، رئیس هلال احمر شهرستان و اعضای گروه A وB1 ستاد مدیریت بحران صدا و سیما در مرکز مهاباد برگزار شد.  

بهرام قوی بنیه مدیر کل صدا و سیمای مرکز مهاباد از آمادگی کامل این مجموعه برای آموزش همگانی در رویارویی با حوادث و اطلاع رسانی به موقع خبر داد و افزود: در جلسات مختلف در رابطه با آسیب شناسی منطقه بحث و تبادل نظر شده است و هدایت مردم و آرامش بخشی از وظایف رسانه در هنگام حوادث است.

وی افزود صدا و سیمای مرکز مهاباد در این زمینه در جشنواره شهید رجایی جهت کنترل بحران وآرامش بخشی به عنوان دستگاه برتر شناخته شد و مورد تقدیر قرار گرفت.

صداقت رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان مهاباد نیز در سخنانی ضمن تقدیر از تشکیل ستاد بحران در مرکز مهاباد گفت: نقش صدا و سیما درآموزش همگانی امداد و نجات بسیار مهم است و یکی از این آموزش ها رعایت اصول ایمنی در هنگام اعزام مصدوم به درمانگاه یا بیمارستان است.

سرهنگ ندیمی از بخش پلیس پیشگیری نیروی انتظامی، روشنگری و واقع گویی را از رسالت رسانه ها در مواقع حوادث اعلام کرد و افزود: صدا و سیما با تکذیب شایعات، بیان واقعیت، آموزش و تأمین آرامش در کاهش خسارت ها نقش بسزایی دارد.

عبدالله پور دبیر ستاد بحران شهرستان هم  در این نشست از همکاری بی دریغ و شایسته صدا و سیمای مرکز مهاباد در بحران ها تقدیر و تشکر کرد وگفت: صدا و سیما در کنترل و مدیریت بحران وآرامش بخشی جایگاه تأثیرگذاری دارد.