سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

مجتمع قضایی حوزه تصادفات رانندگی در ارومیه تشکیل شد - خبر فضای مجازی

 

 

مجتمع قضایی حوزه تصادفات رانندگی در ارومیه تشکیل شد

مجتمع قضایی حوزه تصادفات رانندگی در ارومیه تشکیل شد


رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی با اشاره به راه اندازی مجتمع تصادفات رانندگی در ارومیه گفت: این مجتمع به منظور ایجاد رویه واحد برای رسیدگی به پرونده‌های راهنمایی و رانندگی درسطح استان تشکیل شده است.

ناصر عتباتی روز دوشنبه در جلسه هماهنگی نحوه پرداخت خسارات‌های جانی و مالی توسط شرکت‌های بیمه آذربایجان غربی اظهار داشت: رسیدگی به پرونده‌های تصادفات در شوراهای حل اختلاف دارای محاسن زیادی بوده و مهمترین آن کاهش روند رسیدگی به این پرونده‌هاست.

وی ادامه داد: باید به سمت ساده سازی روند قضایی در پرونده‌های تصادفات برویم و همچنین با دقت نظر مانع سوء استفاده‌ها و تخلف‌ها در مقوله بیمه شویم.

رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: تلاش ما بر این است که سرعت کار و خدمت رسانی به ارباب رجوع و مردم را بیشتر کنیم و یکی از راه‌ها، حذف تشریفات زائد است.

عتباتی تاکید کرد: همانطور که در اکثر مواقع حق بیمه از بیمه شده به سرعت دریافت می شود، انتظار می رود پرداخت خسارت نیز با سرعت صورت پذیرد.

با تصمیماتی که گرفته شده خسارات مالی و جانی از طرف شرکتهای بیمه بدون کسر درصدی از خسارت به غیر از آنچه که قانون مشخص کرده است به زیان دیده پرداخت شود.

همچنین انجام امور قضایی مربوط به تصادفات تحت نظارت مقام قضایی در جهت جلوگیری از سواستفاده متخلفان از مهمترین مصوبات این جلسه بود.

 

 

آدرس کوتاه :