جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

مسلمانان آمریکا در ماه رمضان به کمک بی‌خانمان‌ها می‌روند - صفحه محتوایی اصلی

 

 

مسلمانان آمریکا در ماه رمضان به کمک بی‌خانمان‌ها می‌روند

مسلمانان آمریکا در ماه رمضان به کمک بی‌خانمان‌ها می‌روند


هر چند دونالد ترامپ خصمانه‌ترین سیاست‌ها و اقدامات را علیه مسلمانان این کشور در پیش گرفته، اما آنها با کمک‌های بی‌منت به افراد بی‌خانمان غیر مسلمان نشان دادند این سیاست‌ها تاثیری بر اقدامات بشردوستانه و خیریه آنها نگذاشته است.
، جوانان مسلمان در آمریکا به مناسبت ماه مبارک رمضان، شامگاه دوشنبه به تهیه غذای گرم برای بی‌خانمان‌های آمریکا و توزیع در میان آنها اقدام کردند.

جوانان مسلمان با حضور در ده‌ها پناهگاه افراد بی‌‌خانمان در سراسر آمریکا در ماه مبارک رمضان به آنها کمک و نیازهای آنها را برطرف می‌کنند.

خبرنگار تسنیم به یکی از بزرگترین آشپزخانه‌های واشنگتن رفته است. مسلمانانی که در این مکان فعالیت می‌کنند، هر شب پنج هزار وعده غذا پخته و آن را در میان مردم فقیر آمریکا توزیع می‌کنند.

همچنین گروهی که نام خود را «سازمان انفاق آمریکایی» گذاشته‌اند و مسلمان هستند در این مرکز به تهیه غذای گرم اقدام می‌:نند.

خانم «اروین» مسئولیت این گروه از داوطلبان مسلمان آمریکا را برعهده دارد که در این زمینه به خبرنگار تسنیم می‌گوید:‌ از آنجایی که یکی از فروع دین اسلام، انفاق است، ما بر آن شدیم تا این نام را برای سازمان داوطلبان مسلمان برگزینیم و به همین دلیل نام تشکل خود را «سازمان انفاق آمریکایی، سومین فروع» انتخاب کردیم که امروز مسئولیت پخت و تهیه پنج هزار وعده غذا را برعهده دارد.

اعضای این گروه به همراه شماری از داوطلبان جوان مسلمان زن و مرد از نژادها و ملیت‌های مختلف در آماده کردن این پنج هزار وعده غذا در آشپزخانه مرکزی واشنگتن مشارکت می‌کنند.

علاوه بر بی‌خانمان‌ها که از غذای گرم تهیه شده در این مرکز استفاده می‌کنند، این مرکز به دیگر مناطق در صورت اعلام نیاز، کمک می‌‌کند.

بر اساس این گزارش، تسنیم با اصرار و پافشاری تنها توانست از بخشی از فعالیت‌های انسان‌دوستانه و خیریه مسلمانان مقیم آمریکا فیلم و عکس تهیه کند و مسئولین آشپزخانه و گروه موسوم به سازمان انفاق آمریکایی، تمایلی به گرفتن عکس و فیلم از بی‌خانمان‌ها نداشتند چرا که آن را بر خلاف کرامت انسانی می‌دانند.

انتهای پیام/