جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

مشاهده نشدن ویروس کرونا در شهرستان مهاباد تاکنون - صفحه محتوایی اصلی

 

 

مشاهده نشدن ویروس کرونا در شهرستان مهاباد تاکنون

مشاهده نشدن ویروس کرونا در شهرستان مهاباد تاکنون


تاکنون هیچ مورد قطعی از ابتلا به ویروس کرونا در شهرستان مهاباد گزارش نشده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد در نشست ستاد رسانه ای و اطلاع رسانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در صدا وسیما مرکز مهاباد با بیان خبر گفت: این ویروس از سه طریق انسان به انسان، وسایل آلوده و از راه تنفس منتشر می شود اما باید گفت که با رعایت بهداشت فردی از جمله شستشوی دستها، استفاده از ماسک و ضد عفونی کردن وسایل کار می توان از مبتلا شدن به آن پیشگیری کرد.

امیر بهزاد افزود: مردم بدانند که با گرمتر شدن هوا قدرت این ویروس ضعیف می شود و تعداد زیادی از مبتلایان هم در جریان روند درمان بهبود پیدا می کنند.

در این نشست مدیر کل صدا وسیمای مرکز مهاباد هم گفت : در شرایط کنونی اطلاع رسانی شفاف و به موقع وظیفه اصلی رسانه هاست و رسانه ملی با پخش برنامه های آموزشی و ارائه راههای پیشگیری از ویروس کرونا در کنار بیان واقعیت آرامش بخشیدن به فضای جامعه را در دستور کار خود قرار داده است.

 

بهرام قوی بنیه افزود : درحال حاضر بیشتر از کرونا شایعه و خبرهای دروغ است که فضای جامعه را ملتهب و مردم را دچار تشویش و نگرانی کرده است.

قوی بنیه گفت: در این ایام رسانه های برون مرزی با پخش اخبار دروغ و بزرگنمایی سعی در ایجاد جنگ روانی کرده اند و ویروس کرونا بهانه ای دیگر برای دشمنان شده تا بار دیگر جنگ نابرابر را علیه کشورمان راه بیاندازند.

وی اضافه کرد: در این شرایط وظیفه رسانه ها بیشتر از هر موقع دیگر به چشم می خورد تا با پخش اخبار به موقع و اطلاع رسانی شفاف دوباره امید و اعتماد را به مردم بازگردانند.

در ادامه اهالی اصحاب رسانه شهرستان مهاباد هم تأکید کردند، دسترسی لحظه به لحظه به اخبار ویروس کرونا حق مسلم مردم است اما اخباری که واقعیت را بگوید نه اینکه روان و آرامش مردم را نشانه بگیرد، باید اخبار درست و دقیق به دست مردم برسد و رسانه ها به صورت شبانه روزی مردم را در جریان آخرین اخبار قرار دهند.