رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۳۹۸

نباید در اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر اخلال ایجاد شود - نمایش محتوای خبر

 

 

نباید در اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر اخلال ایجاد شود

.

قائم مقام ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان غربی گفت: نباید در برابر اجرای این فریضه الهی اخلال و مانع ایجاد شود.

حجت‌الاسلام علی قنبری اظهار داشت: طبق نص صریح قانون جدید حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر نباید در برابر انجام این فریضه الهی مانع و خلل توسط اشخاص حقوقی و حقیقی ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه براساس قوانین موجود اشخاص حقیقی و حقوقی حق ندارند در برابر اجرای این فریضه الهی و تکلیف دینی مانع ایجاد کنند، یادآوری کرد: ایجاد هر نوع مانع و مزاحمت که به موجب قانون جرم شناخته شده است، علاوه بر مجازات مقرر موجب محکومیت به حبس تعزیری یا جزای نقدی می‌شود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: چنانچه اشخاص حقوقی و افرادی با سوء استفاده از قدرت یا اختیارات قانونی و اداری مانع اقامه این فریضه الهی شوند، تکلیف آنها در قانون به طور شفاف روشن شده است.

وی خاطرنشان کرد: اشخاص حقوقی که از طریق تهدید، اخطار، توبیخ، کسر حقوق و مزایا، انفصال موقت یا دائم، تغییر محل خدمت، تنزل مقام، لغو مجوز فعالیت، محرومیت از سایر حقوق و امتیازات در اقامه این فریضه اخلال ایجاد می‌کنند، در قانون مورد توجه قرار گرفته‌اند.

قنبری با اظهار اینکه برای این قبیل افراد در قانون مجازات تعیین شده است، خاطرنشان کرد: چنانچه اشخاص حقوقی مانع انجام امر به معروف و نهی از منکر شوند، علاوه بر محکومیت اداری به موجب قانون رسیدگی به تخلفات اداری حسب مورد مشمول قانون مجازات اسلامی هم قرار می‌گیرند.

قائم مقام ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان غربی بیان داشت: وجوه حاصل از اجرای این ماده پس از واریز به خزانه کشور یا پیش‌بینی در بودجه سالانه به طور کامل در اختیار ستاد قرار خواهد گرفت.

این مقام مسئول، راهپیمایی روز گذشته نمازگزاران استان آذربایجان غربی به ویژه مرکز استان را به عنوان یکی از برنامه‌های هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر مورد اشاره قرار داد و گفت: برای زنده نگه داشتن این سنت حسنه باید به طور جدی اهتمام شود.

قنبری با اشاره به اینکه در دهه نخست ماه محرم و آستانه فرا رسیدن سالروز شهادت امام حسین (ع) و یاران ایشان قرار گرفته‌ایم، ضمن تسلیت گفتن به مناسب این ایام، تاکید کرد: برای زنده نگه داشتن این فریضه الهی باید فرهنگ‌سازی گسترده‌ای در ماه محرم صورت گیرد.

منبع:فارس

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


پربیننده ترین خبرها

تولید سریال «نشانی» در صدا و سیمای مرکز مهاباد

«نشانی» عنوان مجموعه ای تلویزیونی است که در13 قسمت 45 دقیقه ای به تهیه کنندگی هژار نورانی و عبدالقادر طه زاده و کارگردانی هژار نورانی در سیمای...چهارشنبه، ۷ آذر ۱۳۹۷

کسب رتبه سوم فرزند همکار مرکز مهاباد در جشنواره خوارزمی

  امیر حسین فرزند خلیل اللهوردی زاده دانش آموز پایه هشتم در جشنواره جوان خوارزمی در بخش پژوهش در مرحله شهرستانی مقام اول و در مرحله استانی...دوشنبه، ۴ تیر ۱۳۹۷

تودیع و معارفه در مرکز مهاباد

  بهرام قوی بنیه مدیر کل صدا و سیمای مرکز مهاباد در معارفه مدیر تولید صدا و تأسیسات مرکز با اشاره به اینکه بیان هنرمندانه و مسئولانه منویات...شنبه، ۶ مرداد ۱۳۹۷

نشست هم اندیشی و هم افزایی صدا و سیما و فرماندهی انتظامی مهاباد

  بهرام قوی بنیه مدیر کل صدا و سیمای مرکز مهاباد دراین نشست با اشاره به تلاش و برنامه های دشمنان برای ایجاد نا امنی در جامعه گفت: اقتدار و...سه‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۷

دیدار مدیر کل با امام جمعه

  مدیرکل صدا وسیمای مرکز مهاباد به همراه جمعی از مدیران ارشد این مرکز با امام جمعه جدید این شهرستان دیدار کردند.   در این دیدار امام...چهارشنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۷

جدید ترین خبرها

روانگه

در این برنامه سعی شده است تا به موضوعات اجتماعی،اقتصادی،سیاسی،روانشناسی و خانواده پرداخت شود.شنبه، ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸

بازدید مدیر کل صدا و سیمای مرکز مهاباد از پشت صحنه و روند تهیه تله فیلم ساکار

بهرام قوی بنیه مدیرکل صداوسیمای مرکز مهاباد و جمعی از مدیران ارشد این مرکز با حضور در محل تهیه تله فیلم «ساکار» از روند اجرای این پروژه بازدید...چهارشنبه، ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸

اسامی برندگان مسابقه برنامه نه و روزانه

سه‌شنبه، ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

برندگان برنامه کولکه زرینه در اسفند ماه 97

سه‌شنبه، ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸