جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

هاواری رزگاری - نمایش محتوای صدا

 

 

هاواری رزگاری

تهیه کننده : شیدا چلبی

نویسنده : روزبه حسینی

گزارشگران : هیوا ابراهیمی – شهرام ایراندوست

صدابردار : امیر حسن زاده

 گویندگان : مام قادری-نشمیل اسماعیلی

این برنامه در روز جهانی قدس و همزمان با راهپیمایی با شکوه مردم شهرستان مهاباد از صدای مرکز مهاباد پخش می شود.

قدس، قبله نخستين و وطن ميليون‏ها آواره فلسطيني است كه استكبار جهاني آن سرزمين را از دست ساكنانش خارج ساخت و تحت سلطه نيروهاي اشغالگر قدس قرار داد.

حضرت امام خميني رحمت ‏الله در پيام خود در سال 1358، با نام‏گذاري آخرين جمعه ماه مبارك رمضان به «روز قدس» فرمود: «من در طي ساليان دراز، خطر اسرائيل غاصب را گوشزد مسلمين نمودم. ... من از عموم مسلمانان جهان و دولت‏هاي اسلامي مي‏خواهم براي كوتاه كردن دست اين غاصب و پشتيبانان آن، به هم بپيوندند و جميع مسلمانان جهان را دعوت مي‏كنم. آخرين جمعه ماه مبارك رمضان را كه از ايام قدر است و مي‏تواند تعيين‏كننده سرنوشت مردم فلسطين نيز باشد، به عنوان روز قدس انتخاب و طي مراسمي، هم‏بستگي بين‏المللي مسلمانان را در حمايت از حقوق قانوني مردم مسلمان اعلام نمايند».
امام راحل با تدبير الهي خويش و نام‏گذاري روز قدس، مبارزه با اسرائيل و دفاع از حقوق ملت مظلوم فلسطين را به عنوان تكليفي اسلامي به همه مسلمانان از فرقه‏ هاا و مليت‏ها و زبان‏هاي گوناگون گوشزد كرد و اعلام داشت كه حمايت از اسرائيل، خيانت به اسلام است.

پس از این اقدام تاریخی بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی مسلمانان در سراسر جهان هر سال و در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان با شرکت گسترده در راهپیمایی با شکوه روز قدس همبستگی خود را با مردم مظلوم فلسطین ابراز و ضمن اعلام انزجار از اقدامات دولت غاصب صهیونیستی و حامیان آن می کوشند تا صدای مردم مظلوم فلسطین را به گوش جهانیان برسانند.

ویژه برنامه هاواری رزگاری روز جمعه از ساعت 10 الی 12 از صدای مرکز مهاباد پخش خواهد شد. در این برنامه ضمن پوشش راهپیمایی با شکوه مردم شهرستان مهاباد نظرات و دیدگاه های شرکت کنندگان در راهپیمایی و نیز کارشناسان در خصوص علت و اهمیت شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس به ویژه در مقطع حساس کنونی و با توجه به جنایات وحشیانه رژیم غاصب صهیونیستی در غزه ، منعکس خواهد شد. پخش سرود های حماسی و گوشه هایی از بیانات بنیان گذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) و نیز انعکاس دل گویه های همشهریان عزیز مهابادی در خصوص این روز عزیز از بخش های مختلف این برنامه است.

سال تولید: 1396