حمایت از کالای ایرانی | شنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۷

هه تاوی ئه وین - نمایش محتوای صدا

 

 

هه تاوی ئه وین

Loading the player...

ویژه برنامه ی هه تاوی ئه وین: به مناسبت مبعث حضرت رسول (ص) به روایت شیعیان، روز سه شنبه، 5 اردیبهشت ماه از ساعت 10 الی 12 از صدای مرکز مهاباد پخش می شود.   

روز مَبْعَث بر پایهٔ باورهای اسلامی، روزی است که محمد، پیامبر اسلام، به درجه پیامبری برگزیده شد. مسلمانان معتقدند او در غار حرا، توسط جبرئیل و از سوی خدا به پیامبری نایل آمد و مأمور شد که چندخداپرستی و بت‌پرستی را از زمین بردارد و خداپرستی را رواج دهد و پیام وحی را به مردم برساند. محمد در این زمان چهل سال داشت و در مکه زندگی می‌کرد.

روز مبعث، روز برانگیختن خردهایی است که در تابوت خُرافه گرایی، هوس پرستی و جهل پیشگی دفن شده بود. روز مبعث روز تولد عاطفه هاست؛ عاطفه هایی که در رقص شمشیرها زخمی می شد و در جنگل نیزه ها جان می باخت. آن روزها، دخترکان معصوم، به جای آغوش گرم مادر، در دامان سرد خاک می خفتند. جوانان بلندقامت، در جنگ جهالت ها، جان به بارش تیرها می دادند و زنان بی پناه، در بند اسارت می زیستند. آه که چه خارهایی به پای بشریت می خلید و چه زخم هایی دل عاطفه ها را می خَست.

روز مبعث، روز مرگ قساوت ها و شرارت ها بود؛ روز مرگ کرامت هایی که به پای بت ها قربانی می شد؛ روز مرگ جهل و شرک و پرستش های ناروا بود.

ویژه برنامه مبعث رایو مهاباد از  این بخش ها تشکیل شده است:

  • پیام تبریک و شاد باش
  • مطالبی در مورد مبعث پیامبر (ص)
  • گزارش های مردمی
  • آهنگ ها و سرودهای مناسبتی
  • ارتباط با مراکز استانها و مسابقه
سال تولید: 1396

تهیه کننده :شیدا چلبی

دستیار تهیه : نشمیل معروفپور

گزارشگر : شهرام ایراندوست

نویسنده متن : روزبه حسینی

گویندگان : سالار مام قادری – نشمیل اسماعیلی

ارتباطات : روزبه حسینی