ئاسوی رون

ئاسوی رون (افق روشن) نام ویژه برنامه صدای مرکز مهاباد برای پرداخت به سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی است. این برنامه روز های یک شنبه ، سه شنبه و پنج شنبه هر هفته از ساعت  8:40 دقیقه تا  8:55 دقیقه پخش و در ساعت 22:45 دقیقه بازپخش می شود.

تلاش برای آشنا نمودن مردم و مسئولان با باید ها و نباید های عرصه فرهنگ و اقتصاد با بهره گیری از بیانات و مواضع رهبر فرزانه انقلاب، تلاش برای تبدیل شعار سال به مطالبه و دغدغه اصلی مردم و مسئولان، زمینه سازی برای افزایش مشارکت مردم در عرصه های اقتصادی و فرهنگی ، تبیین آثار ، پیامد ها و تاثیرات مثبت سه عنصر فرهنگ ، اقتصاد و علم بر پیشرفت همه جانبه کشور، معرفی ظرفیت ها ، فرصت ها و تهدید های پیش روی دو عرصه فرهنگ و اقتصاد در سال 93 ، اهتمام برای نهادینه سازی مصرف کالای داخلی و اصلاح فرهنگ غلط تفاخر به مصرف کالای خارجی ، تبیین زمینه های حضور حداکثری مردم در فعالیت های اقتصادی ، بیان آثار و پیامد های منفی وابستگی اقتصاد کشور به نفت ، تقبیح واردات غیر ضرور به کشور ، ترویج روش های کسب استقلال اقتصادی و خود کفایی در عرصه های محوری اقتصاد ، معرفی تلاش گران نمونه در عرصه های فرهنگی و اقتصادی ، تبیین آثار منفی فرهنگی مصرف و رواج کالاهای خارجی در جامعه و حمایت رسانه ای از اقدامات و برنامه های دستگاهها و نهاد های دولتی و خصوصی در راستای موضوعات و مباحث فوق از اهداف اصلی تولید این برنامه است.

این برنامه به صورت ترکیبی و با استفاده از نظرات کارشناسان و متخصصین امر در موضوعات مختلف اقتصادی و فرهنگی تهیه خواهد شد. گزارش های مردمی و مصاحبه با فعالان عرصه فرهنگ و اقتصاد و نیز گفتگو با مسئولان نیز از دیگر بخش هایی است که در تولید این برنامه مد نظر خواهد بود.

Loading the player...
عوامل تولید:

تهیه کننده: عطاء الله سراجی

 گوینده : سالار مام قادری

گزارشگر : شهرام ایراندوست

نویسنده : روزبه حسینی

صدابرداران :  فریده صدیقی - کوثر قادریان03/02/93

تاریخ تولید: 03/02/93