رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

ئاسوی رون - نمایش محتوای صدا

 

 

ئاسوی رون

Loading the player...

این برنامه  ویژه برنامه رادیو  مهاباد  به مناسبت سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل است.  

اقتصاد مقاومتی مفهومی است که درپی مقاوم سازی، بحران زدایی و ترمیم ساختارها و نهادهای فرسوده و ناکارآمد موجود اقتصادی مطرح  شده است .   این نوع اقتصاد معمولاً در رویارویی و تقابل با اقتصاد وابسته و مصرف کننده یک کشور قرارمی گیرد که منفعل نیست و در مقابل اهداف اقتصادی سلطه، ایستادگی نموده و سعی درتغییر ساختارهای اقتصادی موجود و بومی سازی آن دارد. برای تداوم این نوع اقتصاد، باید هرچه بیشتر به سمت محدودکردن استفاده از منابع نفتی و رهایی از اتکای اقتصاد کشور به این منابع حرکت کرد .


تأکید مقام معظم رهبری درابتدای سال بر ضرورت تداوم تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، مبین سه وظیفه برای دولت، دست اندرکاران تولید و مردم می باشد، سه حلقه ای که نحوه تعامل آنها بر روی هم، تاثیر مستقیم دارد و نتیجه نهایی آن، به این تعامل وابسته است.

برنامه رادیووی ئاسوی رون تلاشی است از سوی نمایندگی سازمان صدا و سیما در شهرستان مهاباد برای ایفای نقش رسانه در ایجاد و تقویت روز افزون رابطه میان مردم ، مسئولان و تولید کنندگان در راستای نیل به اهداف اقتصاد مقاومتی.

در این برنامه تلاش می شود تا فرصت های و موانع پیش روی صنایع و مشاغل فعال و نیمه فعال منطقه شناسایی و نقش و و ظیفه مردم ، تولید کنندگان  و دولت را برای رونق هر چه بیشتر کسب و کار بررسی و مرور نمود.

این برنامه روزهای یک شنبه ، سه شنبه و پنج شنبه هر هفته از ساعت 8:40 تا 9:00 از رادیو مهاباد پخش و ساعت 21:40 الی 22  همان روز باز پخش می شود.

تاریخ تولید: 1395

تهيه كننده: نشمیل معروف پور

گزارشگر : رحمان مولود پوری

گوينده : شهریار ادیب

صدابردار :  امید لال

نویسنده متن : نشمیل معروف پور

ویراستار: رحمان شکور