رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۸

په یمانی ئه وین - نمایش محتوای صدا

 

 

په یمانی ئه وین

Loading the player...

عید قربان یکی از اعیاد بزرگ اسلامی است که یادآور زیباترین نمونه تعبّد انسان در برابر خداوند متعال است. عید قربان، عید فداکاری، ایثار، قربانی، اخلاص و عشق است. فدا کردن فرزند دلبند خود، در راه خدا، امتحانی الهی برای حضرت ابراهیم علیه‏السلام بود و عید قربان  بازخوانی مرور این فداکاری عظیم و تذکری بر مسلمانان تا با زنده نگاه داشتن اصول و ارزش‏های الهی همواره برای تبعیّت از دستورات خداوند و کسب رضایت الهی آماده هرگونه ایثار و فداکاری باشند.

قرآن کریم، ضمن بیان داستان‏های آموزنده، که از مهمترین برنامه‏های تربیتی آن کتاب الهی است، نمونه هایی از مقامات والای انسان‏های واقعی را نشان می‏دهد، تا هدف از این دستورات متین آسمانی را به بشر بفهماند. قربانی نمودن فرزند و یا ذبح گوسفند، مطلوب اساسی نیست، بلکه هدف، پرورش افکار ناب، دل‏های پاک و جان‏های منزه است. خداوند در قرآن می‏فرماید: پس همین که ابراهیم و اسماعیل سر تسلیم فرود آوردند و ابراهیم، او را بر پیشانی بر زمین خوابانید، ندایش دادیم که ای ابراهیم! بحق، تصدیق مأموریت در خواب نمودی و مابه نیکوکاران این چنین پاداش می‏دهیم.

و این گونه بود که ابراهیم و اسماعیل به عموم جهانیان نشان دادند که آنچه عیار گوهر انسانیّت را بالا می‏برد و او را موجودی شریف می‏گرداند، همان حالت خضوع و تسلیم در برابر حق تعالی است.

صدای مرکز مهاباد همه ساله و در سالروز این عید بزرگ اسلامی با تدارک دیدن برنامه ای ویژه تلاش می کند تا با بهره گیری از بیان علما و بزرگان دین سهمی کوچ در تبیین ماهیت این عید بزرگ الهی بر عهده داشته باشد. 

بخش  های مختلف این برنامه عبارتند از:

1-مطالبی درباره آداب عید قربان

2-سرود و موسیقی مناسبتی

3-پیام های تبریک و شادباش شنوندگان

4-گزارش

5-ارتباط با سایر مراکز استانها

تاریخ تولید: 95

تهیه کننده: شیدا چلبی

گویندگان: سالار مام قادری – شبنم بالو

نویسنده: فاطمه موحد

گزارشگر: شهرام ایراندوست

دستیار تهیه: نشمیل معروف پور

صدابردار: شادی رسولیجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام چرا نمیتونم این برنامه رو دانلود کنم.پخش زنده... ح ۱۳۹۵/۰۶/۲۲ ۱۹:۲۱

ح
سلام چرا نمیتونم این برنامه رو دانلود کنم.پخش زنده اینترنتی رو چجوری میتونم گوش بدم.
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۶/۲۲ ۱۹:۲۱