سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

ژوانگه‌ی عاشقان - نمایش محتوای صدا

 

 

ژوانگه‌ی عاشقان

Loading the player...

ژوانگه عاشقان برنامه ویژه اذان ظهر در کنداکتور پخش صدای مرکز مهاباد است. این برنامه همه روزه از ساعت 12:15 بمدت 40 دقیقه از صدای مرکز مهاباد پخش می‌شود.

ژوانگه عاشقان با هدف تبیین و ارتقای دانش‌عومی شهروندان در زمینه معارف، احکام و ارزشهای اسلامی، عرضه و معرفی جذابیت‌های زندگی دینی و آرامش و خوشبختی حاصل از آن و ترغیب جامعه به عبادات اسلامی، به ویژه عبادات اجتماعی و آموزش مفاهیم و آموزه‌های اخلاقی  با بخشهای تلاوت و تفسیر کلام وحی، گفتار کارشناسی، تواشیح و مناجات، معرفی مساجد، سرگذشت عارفان، آشنایی با مشرف‌شدگان به دین مبین اسلام و پاسخگویی به سؤالات مخاطبان پخش می شود.

در این برنامه در کنار انتخاب مباحث اصلی مذهبی و اخلاقی تلاش می شود به موضوعات معارفی که مرتبط با مسائل و دغدغه‌های روز است نیز پرداخت شود و به این منظور از کارشناسان متبحر در زمینه امور مذهبی استفاده می شود.

از موضوعات اصلی مورد بحث در این تولید برنامه می توان به این موارد اشاره کرد.

معرفی قرآن به عنوان کتاب انسان ساز و جامعه ساز و ضرورت تدبر در قرآن، تبلیغ و ترویج اخلاق اسلامی، تزکيه و تهذيب نفس، پاسخ‏گويي به سؤالات و رفع شبهات، دعوت به انس با قرآن و دعا، تاکید بر اهمیت نماز، احيا امر به‏ معروف و نهی‏ از منکر، ترویج مناسک و شعائر دينی، مبارزه با خرافه و سنت‏های ناپسند، دعوت و تبلیغ وحدت اسلامی، بیان آفات گناهان زبانی ، ترویج اخلاق حسنه، ترویج فضائل اخلاقی.

تاریخ تولید: 95

تهیه‌ کننده و صدابردار: ایران چارگروه

گوینده : حسین کفاشی

 گوینده ایتم : خالد امام‌زنبیلی ـ کژال فرهادی

ضبط مباحث کارشناسی : هیوا ابراهیمی

ویراستاران: عبدالرحمن شکور - حسین کفاشی

با همراهی گروه نویسندگان و کارشناسان معارف اسلامی