جلسه شورای اداری شهرستان مهاباد با حضور معاون اداری مالی قوه قضائیه کشور
اخبار/اجتماعی
امنیت، ضروری ترین نیاز برای رشد و پیشرفت اقتصادی است. معاون اداری مالی قوه قضائیه که به مهاباد سفر کرده بود در جلسه شورای اداری این شهرستان با بیان این مطلب گفت: به برکت خون شهدا و جانفشانی نیروهای نظامی و انتظامی امروز شاهد پیشرفت های چشمگیر اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی در سایه امنیت هستیم.
كلمات كليدی: پیشرفت اقتصادی - خون شهدا - نیروهای نظامی - نیروهای انتظامی - امنیت - پرونده های قضایی - دادگستری مهاباد
نمایش توان و اقتدار نیروی انتظامی شهرستان مهاباد در یک رزمایش
اخبار/اجتماعی
این رزمایش ، پیش از ظهر امروز در پنجمین روز از هفته نیروی انتظامی برگزار شد. تواناییها و مهارتهای نیروی انتظامی در مواجهه با ناهنجاری های اجتماعی ، امروز در رزمایشی به نمایش درآمد. این رزمایش را نیروهای یگان ویژه ناجا در دو خیابان طالقانی و ساحلی مهاباد برگزار کردند. در این رزمایش ، نیروهای عمل کننده نشان دادند که در برقراری نظم و امنیت اجتماعی و برخورد با اراذل و اوباش تا چه حد از توانایی و آمادگی برخوردارند. آزاد سازی گروگان ، گشت زنی با موتور ، آرایش های مختلف نظامی ، مبارزه با جرایم خشن ، حرکات نمایش رزمی و تمرینات پینت بال به منظور نشان دادن توان نظامی نیروهای ناجا از دیگر بخشهای این رزمایش بود. طبقات مختلف مردم هم از این رزمایش که یگانهای برگزیده پاسداران ناجای آذربایجان غربی هم در آن حضور داشتند ، استقبال خوبی کردند. در خلال این رزمایش فرمانده ی نیروی انتظامی شهرستان مهاباد گفت : امنیت و آرامشی که امروز در کشور وجود دارد ، با مشارکت مردم و مسوولان با پلیس فراهم شده است.. سرهنگ ولی زاده اظهار داشت: امنیت نعمت گرانبهایی است که همگان به آن نیاز دارند و وجود آن در بخشهای مختلف فرهنگی ، اجتماعی ، اقتصادی و سیاسی ضروری است. وی هدف از برگزاری این رزمایش را حفظ آمادگی نیروهای انتظامی و به نمایش گذاشتن توان پلیس برای جذب نیروهای مردمی به منظور استخدام در نیروی انتظامی اعلام کرد .
كلمات كليدی: رزمایش ـ نیروی انتظامی ـ انتظامی مهاباد ـ یگان ویژه ناجاـ امنیت اجتماعی ـ فرماندهی انتظامی مهاباد
معنویت و اخلاق نیروهای مسلح ایران نقطه تمایز آنان در جهان است
اخبار/اجتماعی
استاندار آذربایجان غربی گفت: معنویت و اخلاق نیروهای نظامی و انتظامی ایران نقطه تمایز آنان در جهان است.
كلمات كليدی: استاندار آذربایجان غربی - نیروی نظامی - نیروهای انتظامی - وحید جلال زاده - حماسه سیاسی
24 خرداد حماسه سیاسی/ اطلاعيه شماره 15 ستاد انتخابات كشور
اخبار/سیاسی
ستاد انتخابات کشور پانزدهمین اطلاعیه خود را صادر کرد که متن آن به شرح زیر است: به آگهی کلیه شعب اخذ رای و نمایندگان فرماندار می‌رساند به غیر از کسانی که در شعبه اخذ رای مسئولیتی به عهده دارند و نیز نمایندگان نامزدها فرد دیگری حق حضور در شعبه اخذ رای را نداشته و در صورت حضور به آنان تذکر داده شود که محل شعبه را ترک نمایند. نیروهای انتظامی حاضر در شعب اخذ رای در این ارتباط همکاری لازم را معمول دارند.
كلمات كليدی: انتخابات ـ ستاد انتخابات ـ وزارت کشور ـ اطلاعیه ـ 24 خرداد
24 خرداد حماسه سیاسی/ اطلاعيه شماره 15 ستاد انتخابات كشور
اخبار/خبرمحرم
ستاد انتخابات کشور پانزدهمین اطلاعیه خود را صادر کرد که متن آن به شرح زیر است: به آگهی کلیه شعب اخذ رای و نمایندگان فرماندار می‌رساند به غیر از کسانی که در شعبه اخذ رای مسئولیتی به عهده دارند و نیز نمایندگان نامزدها فرد دیگری حق حضور در شعبه اخذ رای را نداشته و در صورت حضور به آنان تذکر داده شود که محل شعبه را ترک نمایند. نیروهای انتظامی حاضر در شعب اخذ رای در این ارتباط همکاری لازم را معمول دارند.
كلمات كليدی: انتخابات ـ ستاد انتخابات ـ وزارت کشور ـ اطلاعیه ـ 24 خرداد
مانور ایمنی و زلزله در مدارس
اخبار/اجتماعی
دانش آموزان مهابادی بار دیگر نکات ایمنی ورفتارهای صحیح به هنگام وقوع زلزله را در مدرسه تمرین کردند . این مانور امروز در مهاباد بصورت نمادین در یکی از دبیرستانهای پسرانه اجرا شد . ساعت 10 صبح آژیر مانور زلزله به صدا در آمد و دانش اموزان دبیرستان شهید بروجردی پناهگیری کردند پناهگیری در جاهایی که کمترین آسیب به انان وارد شود . چهارمین مانور سراسری زلزله و ایمنی با شعار مدارس آمادگی ، پناهگیری و آرامش برگزار شد . مانور زلزله و ایمنی را اموزش و پرورش با همکاری هلال احمر ، نیروهای انتظامی ، آتش نشانی و اداره گاز برگزار کرد .
كلمات كليدی: دانش آموزان مهابادی - نکات ایمنی در زلزله - مانور زلزله - آموزش و پرورش
عداوت و کینه توزی دشمنان با فتنه انگیزی و توهین به مقدسات اسلامی
اخبار/فرهنگی ، هنری و مذهبی
امام جمعه مهاباد در خطبه های نماز جمعه این شهرستان گفت: استکبار وصهیونیسم بین الملل دشمنی آشکار بامسلمانان دارند و از هیچ کوششی برای ضربه زدن به امت اسلام وبی حرمتی به مقدسات اسلامی دریغ نمی کنند. حاج ماموستا ملا قادر سهرابی این عداوتهارانشانه های صفات شیطانی عنوان کرد و افزود: پرهیزکاران همواره در مقابل وسوسه های شیطان نام خداوند را برزبان وقلب خود جاری می کنند وماهم در برابر این دسیسه های شیطانی به خداوند تمسک بجوییم . خطیب جمعه مهاباد در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از سبزپوشان نیروی انتظامی در مبارزه با قاجاقجیان مشروبات الکلی ومواد مخدر وپیش گیری از وقوع جرایم وناهنجاریهای اجتماعی تصریح کرد: مردم هم در حفظ امنیت وآرامش باید نیروی انتظامی را یاری دهند چون تبعیت وهمکاری در اجرای قانون تبعیت از شرع وحافظ جان ومال مردم است. قبل از خطبه های نماز جمعه سرهنگ ولیزاده فرمانده نیروی انتظامی مهاباد باارائه گزارشی از فعالیتهای این نیرو در مبارزه با قاچاق مواد مخدر وتلفات ناشی از تصادفات گفت موفقیت پلیس در برقراری آرامش وامنیت نیاز به همکاری مردم دارد ونیروهای انتظامی مهاباد همواره منتظر همکاری مردم منطقه هستند.
كلمات كليدی: امام جمعه - استکبار - صهیونیسم - مقدسات - عداوت
استاندار آذربایجان غربی از اقدامات نیروی انتظامی در مبارزه با مواد مخدر تقدیر كرد
اخبار/اجتماعی
استاندار آذربایجان غربی از اقدامات و تلاش های مستمر و اثرگذار نیروهای انتظامی در مبارزه با سوداگران مرگ تقدیر كرد. وحید جلال زاده در دیدار با معاون كاهش تقاضا و توسعه مشاركت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر كشور افزود: نیروی انتظامی استان در مبارزه با سوداگران مرگ اقدامات گسترده و چشمگیری انجام داده كه قابل ستایش است . استاندار آذربایجان غربی با تجلیل از شهدای نیروهای انتظامی در مبارزه با مواد مخدر اظهار كرد: نیروهای انتظامی در مبارزه بی امان با سوداگران مرگ امسال سه شهید تقدیم اسلام و انقلاب كرده كه بیانگر وسعت جدیت این مبارزه است. وی اصل پیشگیری در مبارزه با مواد مخدر را مهم اساسی دانست و اضافه كرد: توجه به پیشگیری و آشنا كردن اقشار مردم با آثار سوء مصرف مواد مخدر می تواند در كاهش تقاضا برای مصرف مواد مخدر بسیار موثر باشد . جلال زاده یاد آور شد: موقعیت خاص استان و هم مرزی با سه كشور، سبب شده تا این استان به یكی از مبادی خروج مواد مخدر سنتی و ورود مواد مخدر صنعتی تبدیل شود كه ضرورت مبارزه را دو چندان كرده است. استاندار آذربایجان غربی با تاكید ضرورت تدوین برنامه های بلند مدت با رویكرد جدید و ابتكاری در استان گفت : استفاده از روش های ابتكاری و بلند مدت در امر مبارزه با مواد مخدر تاثیری گذاری این برنامه در بخش های پیشگیری ، درمان و مقابله با مواد مخدر را بیشتر خواهد كرد. جلال زاده لزوم مشاركت عمومی و همكاری دستگاه های اجرایی و سازمان های مردم نهاد در امر مبارزه بامواد مخدر را ضروری خواند و افزود: تجربه نشان داده است هر زمان و در هر كاری مردم حضور موثری داشته اند نتایج قابل قبولی به دست آمده است. جلال زاده اضافه كرد: برای كنترل و جلوگیری از نقل و انتقال مواد مخدر لازم است سامانه های كنترلی در مبادی ورودی و خروجی استان نصب و راه اندازی شود. استاندار آذربایجان غربی با تاكید بر برنامه ریزی دستگاه های فرهنگی استان برای ارتقای آگاهی های مردم با اثرات سوء مصرف مواد مخدر گفت : در كنار كارهای فرهنگی، لازم است مراكز درمان اجباری اعتیاد در استان راه اندازی شده و نقاط آلوده در تمام نقاط استان از تهیه و توزیع كنندگان مواد مخدر پاكسازی شود. در این جلسه فرمانده انتظامی آذربایجان غربی و دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان گزارشی از اقدامات انجام شده در امر پیشگیری ، درمان و مبارزه با مواد مخدر در استان را ارائه كرد.
كلمات كليدی: جلال زاده - نیروی انتظامی - سوداگر - مواد مخدر
ساماندهی واحدهای نانوایی ونظارت بر کیفیت و کمیت آرد و نان
اخبار/اقتصادی
ثبت نام اینترنتی برای خرید و فروش آرد ، توسط کارخانجات از طریق سامانهwww.gtcIR.COM ، کنترل کیفیت آرد و نان در سطح شهر و روستاهای مهاباد ، نظارت و بازرسی توسط تعزیرات فرمانداری ،برخورد نیروهای انتظامی با احتکار وخرید و فروش آرد، ، رعایت بهداشت در واحدهای نانوایی ، آموزش نانوایی ها توسط مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان، توزیع آرد روستایی توسط اداره تعاون روستایی از دیگر مصوبات این جلسه بود. سرپرست اداره غله شهرستان مهاباد در خصوص برگزاری این جلسه گفت: این جلسه با حضور نمایندگان اداره استاندارد ،فنی و حرفه ای ،اداره غله ، تعاون های روستایی ، اداره بازرگانی،اتحادیه های روستایی و شهری ،نیروی انتظامی در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان مهاباد برگزار شد. "توحیدی" افزود: "بیش از 230 نانوایی در سطح شهر و روستاهای مهاباد مشغول به فعالیت هستند.
كلمات كليدی: نانوایی - آرد - تعزیرات - بازرسی - احتکار - بهداشت - غله
فرمانده انتظامی آذربایجان غربی: وضعیت امنیتی استان بسیار مطلوب است
اخبار/اجتماعی
فرمانده انتظامی آذربایجان غربی با قدردانی از تلاش تمامی دست اندركاران حوزه امنیت در استان گفت: وضعیت امنیتی این استان بسیار مطلوب است. سردار سرتیپ دوم پاسدار محمدعلی نصرتی روز پنجشنبه در صبحگاه عمومی نیروی انتظامی و مرزبانی آذربایجان غربی كه با حضور فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، افزود: وضعیت امنیتی بسیار مناسب استان نتیجه عملكرد تمامی دست اندركاران و عوامل از جمله نیروهای انتظامی، مرزبانی، امنیتی و نظامی است. وی اضافه كرد: در این راستا رسانه های گروهی استان آذربایجان غربی نیز یار و مددكار عاملان نظم و امنیت بودند كه باید از عوامل آنها نیز قدردانی كنیم. وی وجود پلیس مقتدر را از توفیقات هر نظامی در دنیای امروزی عنوان كرد و ادامه داد: پلیس نماد اقتدار ملی است و ایران اسلامی با عنایات ویژه الهی از پلیسی مقتدر و توانا بهره مند است. فرمانده انتظامی آذربایجان غربی با اشاره به خصوصیات پلیس در نظام اسلامی اظهار كرد: ایمان، دانش محور بودن و حرفه گرایی مهمترین اركان نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران است. سردار نصرتی گفت: در حال حاضر ولایتمداری، بصیرت و سعه صدر در جای جای نیروی انتظامی موج می زند. وی آینده پژوهی را از مهمترین راهبردهای نیروی انتظامی در سالهای اخیر عنوان كرد و گفت: این امر موجب شده تا از بسیاری از ناامنی ها پیشگیری كنیم. وی با اشاره به اجرای طرح های مختلف توسط پلیس در كشور، از برنامه ریزی های فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی برای استمرار در اجرای این طرح ها خبر داد و افزود: طرح های امنیت اجتماعی و اخلاقی، مبارزه با مواد مخدر، قاچاق و شرارت با دقت تمام در این استان اجرایی می شود.
كلمات كليدی: فرمانده - نیروی انتظامی - امنیتی - رسانه
روند مبارزه با مواد مخدر در سردشت بسیار چشمگیر است
اخبار/اجتماعی
فرماندار سردشت گفت: روند مبارزه و برخورد با مواد مخدر در سطح این شهرستان بسیار موثر است . ذبیح الله كاظمی در جلسه شورای فرهنگی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان اظهار داشت: سردشت یكی از شهرستانهای بسیار فعال در زمینه مبارزه با مواد مخدر در سطح استان است . وی افزود: ما باید بیشترین احساس وظیفه را در قبال مبارزه با مواد مخدر و مشروبات الكلی داشته باشیم و با پربار كردن اوقت فراغت وانان و نوجوانان زمینه گرایش بسمت مواد مخدر را از بین ببریم . كاظمی با اشاره به جایگاه شوراها در سطح جامعه گفت: شوراها و شهرداران باید با برنامه ها و اقدامات فرهنگی خود سطح حساسیت مردم نسبت به مواد مخدر را در بین مردم بالا برده و با برگزاری جلسات اطلاع رسانی و مشورتی از آنها برای مبارزه با این معضل اجتماعی كمك بخواهند . وی با اشاره به آغاز سالتحصیلی جدید و بازگشایی مدارس نقش آموزش و پرورش در آگاه سازی دانش آموزان را بسیار مهم توصیف كرد و گفت: آموزش و پرورش باید بحث اطلاع رسانی به دانش اموزان را جزو اولویت های برنامه های آموزشی خود قرار دهد . فرماندار سردشت در ادامه از عملكرد نیروهای انتظامی و هنگ مرزی در مبارزه با مواد مخدر در سطح این شهرستان اظهار رضایت كرد .
كلمات كليدی: مبارزه - قاچاق - سردشت - مشروبات الکلی
کشف 3900 کیلوگرم انواع مواد مخدر در آذربایجان غربی
اخبار/اجتماعی
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی گفت: امسال بیش از 3هزار و 915 کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کشف و ضبط شده است. کریم اکبری در نشست خبری که در سالن اجتماعات معاونت اجتماعی نیروی انتظامی برگزار شد، اظهار داشت: در این راستا 160 نفر قاچاقچی مواد مخدر، 355 نفر حمل‌کننده مواد مخدر، یک ‌هزار و 149 نفر توزیع‌کننده مواد مخدر دستگیر شدند. وی با بیان اینکه 328 نفر نگهدارنده مواد مخدر دستگیر شدند، افزود: در این ارتباط 39 باند قاچاق منهدم و 15 قبضه سلاح کشف شده است. اکبری تصریح کرد: همچنین با تلاش نیروهای انتظامی و مرزبانی استان در این بازه زمانی 65 خودروی مصادره‌ای توقیف شد. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی با بیان اینکه در این مدت زمان 760 هزار و 223 عدد قرص روانگردان و 146 آمپول مواد مخدر کشف شد، گفت: یک‌ هزار و 592 نفر معتاد نیز در سطح استان جمع‌آوری شده است. وی ادامه داد: در این راستا میزان کشفیات به ویژه در پیش‌سازهای مواد مخدر نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته 221 درصد رشد دارد و نیز دستگیری توزیع‌کننده‌ها و قاچاقچیان مواد مخدر نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته 10 درصد افزایش یاقته است. اکبری خاطرنشان کرد: در همین بازه زمانی انهدام باند و شبکه‌های توزیع‌کننده مواد مخدر 50 درصد افزایش یافته است. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی با بیان اینکه در تیرماه سال جاری نیروی انتظامی 834 کیلو و 165 گرم انواع مواد مخدر کشف و ضبط کرده است، گفت:‌ در این راستا 7 نفر قاچاقچی مواد مخدر، 53 نفر حمل کننده، 139 نفر توزیع‌کننده و 86 نفر نگهدارنده مواد مخدر دستگیر شده است. وی با بیان اینکه در 24 روز گذشته 6 باند مواد مخدر منهدم شده است، افزود: همچنین 2 قبضه سلاح کشف و 11 دستگاه خودرو توقیف شده است. اکبری ادامه داد: در این مدت زمان یک‌هزار و 786 عدد قرص روان‌گردان و 138 عدد آمپول مواد مخدر کشف شده است. وی با اشاره به تعداد معتادان جمع‌آوری شده در این بازه زمانی گفت: در تیر ماه سال جاری 249 نفر معتاد متجاهر و درمان‌گریز در سطح استان جمع‌آوری شده است که 139 نفر از آنها مربوط به ارومیه است. اکبری خاطرنشان کرد: میزان کشفیات مواد مخدر در طول یک ماه گذشته 125 درصد نسبت مدت زمان مشابه در سال گذشته رشد داشته است. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی با بیان اینکه دستگیری توزیع‌کنندگان مواد مخدر نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته 10 درصد رشد دارد، ادامه داد: در این بازه زمانی انهدام باند و شبکه های توزیع‌کننده مواد مخدر 50 درصد افزایش یافته است.  
كلمات كليدی: موادمخدر ـ پلیس ـ آذربایجان‌غربی ـ قاچااقچی ـ انهدام
نمایش اقتدار و توان نظامی نیروهای مسلح مستقر در مهاباد
اخبار/سیاسی
مراسم روز ارتش جمهوری اسلامی ایران که با حضور امام جمعه فرماندهان نظامی و انتظامی، طبقات مختلف مردم و خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران برگزار شد. یگانهای نمونه پیاده و موتوری، تیپ سه دلاور ارتش، سپاه پاسداران و نیروهای انتظامی از مقابل جایگاه رژه رفتند. فرماندار مهاباد امروز دراین مراسم گفت: نیروهای مسلح کشور توان برقراری امنیت در کل منطقه را دارند و دشمنان باید این پیام را بخوبی دریافت کنند.آقای کاک درویشی با اشاره به موضع قدرتمند ایران در مذاکرات هسته ای اخیر در ترکیه افزود: بدخواهان ملت ایران بالاخره مجبور شدند ایران هسته ای را باور کنند. فرماندار مهاباد کارنامه ارتش را در 33 سال گذشته و در عرصه های مختلف درخشان توصیف کرد و گفت: ارتش ایران در حراست از عزت و سرافرازی مردم نقش بسزایی ایفا کرده و امروز به یکی از مجهزترین و مردمی ترین ارتشهای جهان تبدیل شده است.امیر سرتیپ میرزابیگی، فرمانده تیپ سه دلاور ارتش هم بیست و نهم فروردین را فرصتی دیگر برای تجدید بیعت با امام راحل (ره) و شهدا عنوان و تصریح کرد: همیشه آماده دفاع از میهن اسلامی در مقابل تهدیدات دشمنان و گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب و فرمانده معظم کل قوا هستیم.
كلمات كليدی: نمایش - اقتدار - توان نظامی -نیروهای مسلح
طرح نیروی انتظامی برای تسهیل در عبور و مرور روز طبیعت
اخبار/اخبار شهرستان
نیروهای انتظامی شهرستان مهاباد برای تامین امنیت شهروندان و مسافران و روان سازی تردد وسائط نقلیه در روز طبیعت، طرح ویژه ای را اجرا می کند. در این طرح که با همکاری پلیس راهور اجرا خواهد شد، تدابیر خاصی برای تسهیل در عبور و مرور خودروها و خروج شهروندان از شهر به دامان طبیعت اندیشیده شده است. سرگرد حسنی جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان مهاباد در گفتگو با خبر مهاباد گفت: در این طرح خروج شهروندان از شهر به طرف جاده سردشت و روستای حمزه آباد از ساعت 8 صبح تا 3 بعدازظهر به صورت یک طرفه خواهد بود که در صورت حجم بالای تردد این زمان تمدید خواهد شد و مسیر بازگشت به داخل شهر نیز از سمت روستای حمزه آباد به طرف منطقه پشت تب خواهد بود. وی افزود: در روز طبیعت 12 تیم پلیس راهور، کنترل تردد وسائط نقلیه و 12تیم انتظامی نیز وظیفه تامین امنیت شهروندان و مسافران را بر عهده خواهد داشت. جانشین فرماندهی انتظامی مهاباد در پاسخ این سوال که سطح امنیت موجود در داخل شهر در ایام تعطیلات نوروز تا چه حدی بوده است اظهار داشت: تمام آمارها و اطلاعاتی که روزانه دریافت و جمع آوری شده، نشانگر کاهش میزان سرقتها، کشفیات و کارهای مجرمانه و افزایش سطح امنیت در شهر بوده است.  
كلمات كليدی:
آمادگی دفاعی نیروهای انتظامی مهاباد
اخبار/اخبار شهرستان
مأموران انتظامی شهرستان مهاباد میزان آمادگی دفاعی خود را به نمایش گذاشتند. این برنامه صبحگاهی روز دوشنبه درقالب همایش سراسری دفاع مشخص و ورزشهای رزمی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی برگزار شد که یکصد هزار نفر در سراسر کشور، در آن حضور داشتند. شرکت کنندگان در این برنامه، با اجرای فنون رزمی و شیوه های مقابله با مجرمان، آمادگی دفاعی خود را سنجیدند. اهدا تقدیر نامه و جایزه به نفرات برتر مسابقات آمادگی جسمانی، بخش دیگری از برنامه های صبحگاهی امروز ستاد فرماندهی انتظامی مهاباد بود. مسابقات آمادگی جسمانی جمعه گذشته برگزار شده بود که هم در رده تیمی و هم در رده انفرادی، به برگزیدگان جایزه داده شد.  
كلمات كليدی:
امحاء داروهاي تقلبي در مهاباد
اخبار/اخبار شهرستان
مقدار زيادي داروي تقلبي و تاريخ مصرف گذشته دام و طيور، امروز در مهاباد معدوم شد. تيله کو کارشناس شبکه دامپزشکي شهرستان مهاباد با اعلام این خبر گفت: ارزش ریالی داروهای نابود شده 50 میلیون ریال است که شامل اقلام وارد شده غیر مجاز از مبادی مرزی بدون مجوز وداروهای مدت منقضی است. وی با بیان اینکه داروها 30قلم راشامل می شود افزود: بازرسان این شبکه به صورت مستمر بر کار داروخانه های دامپزشکی نظارت و بازرسی می کنند ونیروهای انتظامی هم در مرز، هر نوع داروی وارداتی را کشف و ضبط می کنند.  
كلمات كليدی:
برنامه های متنوع نیروی انتظامی در هفته نیروی انتظامی
اخبار/اخبار شهرستان
به مناسبت هفته نیروی انتظامی هر سال در این هفته برنامه های متنوعی برگزار می شود. به همین مناسبت نشست هماهنگی برنامه های هفته نیروی انتظامی در مهاباد پیش از ظهر در فرمانداری ترتیب یافت. برپایی نمایشگاه توانمندیهای نیروی انتظامی برای اولین بار در سطح مهاباد، دیدار با خانواده های شهدا و ایثارگران، گلباران مزار شهدا، دیدار با مردم در مساجد سطح شهر به هنگام برگزاری نماز جماعات، کوهپیمایی عمومی، ترخیص خودروهای توقیفی با تخفیف ویژه، اجرای عملیات نمایشی یگان های ویژه در برخورد با متخلفان اجتماعی، عیادت از بیماران، ویزیت رایگان شهروندان، اجرای برنامه های رادیویی و تلویزیونی از جمله برنامه های پیش بینی شده برای هفته نیروی انتظامی در مهاباد بود که فرمانده انتظامی مهاباد آن را اعلام کرد. سرهنگ ولی زاده در سخنانی خواستار همکاری و مشارکت طبقات مختلف مردم شهرستان مهاباد در اجرای برنامه ها شد. امام جمعه مهاباد هم در سخنانی گفت: امنیت همه جانبه موجود در شهرستان حاصل تلاش پرسنل نیروی انتظامی است. ماموستا سهرابی افزود: مردم دریافته اند که با همکاری با نیروی انتظامی آسایش و امنیت روانی و اجتماعی آنها بیشتر می شود. فرماندار مهاباد نیز با بیان اینکه حضور بالنده و هدفمند نیروهای انتظامی باعث افزایش امنیت بین مردم شده است گفت :برنامه های اجرایی باید با محوریت مردم باشد زیرا همه تلاش ها برای خدمتگزاری به مردم است اما در عین حال از مردم هم انتظار می رود همواره با نیروهای انتظامی همکاری و ارتباط داشته باشند تا آرامش خاطر فردی و اجتماعی آنان حاصل شود. دهم تا هفدهم مهر به عنوان هفته نیروی انتظامی نامگذاری شده است.    
كلمات كليدی:
نشست کارگروه مبارزه با قاچاق کالاهاي آرايشي و بهداشتي
اخبار/اخبار شهرستان
" کنترل، نظارت و مبارزه به قاچاق کالاهای آرایشی و بهداشتی" این، محور گفتگو و تبادل نظرها در چهارمین جلسه اعضای کارگروه مبارزه با قاچاق کالاهای آرايشي و بهداشتي استان بودکه به میزبانی مهاباد برگزار شد. در این جلسه که مسئولان و مدیران دستگاههای نظارتی و قضایی شهرستان مهاباد نیز حضور داشتند، روسای شبکه های بهداشت و درمان شهرستانهای جنوب آذربايجانغربي، فرهنگ سازی و تبلیغات صحیح درباره استفاده از کالاهای مجاز و استاندارد، ارتقاء سطح آگاهی و شناخت مردم برای تشخیص کالاهای با کیفیت و دارای مجوز از اجناس غیرمجاز و بدون کیفیت و برخورد به موقع، قانونی و قاطع نیروهای انتظامی و دیگر ضابطین با متخلفان و عرضه کنندگان کالاهای قاچاق در جامعه را بعنوان راهکارهای مهم و موثر برای کنترل و مبارزه با قاچاق کالاهای آرایشی و بهداشتی عنوان کرد. در این جلسه، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی آذربايجانغربي با ارائه گزارشی درباره وضع فعلی مصرف فراورده های آرایشی و بهداشتی در کشور و آذربايجانغربي از تدوین سند چشم انداز ملی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در افق ده ساله خبر داد و گفت: تامین امنیت سرمایه گذاری، انضباط اقتصادی، استفاده موثر از فناوریهای نوین در شناساندن کالاهای مجاز و دارای استاندارد و مبارزه مستمر با عاملان توزیع و عرضه کالاهای قاچاق از سرفصلهای مهم سند چشم انداز ملی مبارزه با قاچاق کالا و ارز است. دلیلی راد، کنترل مبادی ورود کالا به استانها، اجرای قانون نظام صنفی و نظارت بر نحوه فعالیت واحدهای صنفی را از اقدامات راهبردی برای پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا عنوان کرد. فرماندار مهاباد با اشاره به تأثیرات مخرب پدیده قاچاق بر اقتصاد کشور از لزوم تغییر رویکرد مبارزه با قاچاق کالا در بعد کلان سخن گفت و افزود: در حالیکه امروزه قاچاق به پدیده چند بعدی تبدیل شده است و دشمن از تمام ظرفیتها برای بکارگرفتن شگردهای جدید در موضوع قاچاق کالا استفاده می کند، صنعت تولید محصولات آرایشی و بهداشتی در کشور باید بگونه ای تقویت شود که قدرت رقابت با شرکتهای خارجی تولیدکننده این محصولات را داشته باشند. کاک درویشی اضافه کرد: در مقوله مبارزه با قاچاق کالا باید قوانین بروز و کارآمدتری تدوین و ارائه شود. حضرتی، دادستان مهاباد هم پراکنده بودن قوانین را مهمترین مشکل در راه برخورد قاطع با متخلفان و مبارزه با قاچاق کالا دانست و گفت: علاوه برتعیین یک متولی خاص برای مبارزه با قاچاق کالا، بایدحساسیت های لازم نیز در تمام دستگاهها و نهادهای ذیربط ایجاد شود.  
كلمات كليدی: